Haberler
Türkçe English Deutsch Français
Hızlı Rezervasyon

Kira Koşulları

 

1.BİZİMLE OLAN SÖZLEŞMENİZ

Bizimle (Eska Rent a Car ) ve Kiralayan (Müşteri) arasında geçerli olan Genel Kiralama ve Araç Teslim Koşulları

Bu sözleşmeyi imzalamakla bizim Kiralama Koşullarımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Lütfen dikkatle okuyunuz. Eğer tarafınızdan anlaşılmayan konular varsa kiralama yaptığınız ofis çalışanlarına sorabilirsiniz. Eğer dönüşünüzde kiralamanızla ilgili bir şikâyetiniz veya sorularınız olursa kiralama sözleşmesini sonlandırmadan önce bunları belirtiniz. Eğer herhangi bir nedenle kiralama yaptığınız ofiste sorularınıza cevap bulamaz ve sorununuzu çözemezseniz, 45 gün içinde iletişim telefonlarımızdan ve www.eskarent.com.tr
adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Eska Rent a car bu prosedüre uyulmaması durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

 

2.SİZİN SORUMLULUKLARINIZ


a)
Araç, aksesuarları ve anahtarları ile birlikte sizin sorumluluğunuzdadır. Aracı kullanmadığınız her durumda kilitli tutunuz ve size verilmiş veya araca monte edilmiş bir güvenlik cihazı mevcutsa onu kullanınız. Hasara neden olabilecek kötü hava koşullarına karşı aracı korumalısınız. Doğru ve uygun yakıt kullandığınızdan emin olunuz. Yağ düzeylerini kontrol ediniz ve lastik havalarını olması gereken düzeyde tutunuz.

b) Güvenle, yol koşullarına ve hız sınırlarına uyarak aracı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır.

c) Kiralama sözleşmesi devam ettiği sürece, aracın sahibi konumunda olarak, otomobili 13.10.1983 tarihli 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa ve 26901 sayılı Trafik Kurallarına uyarak kullanmalısınız. Daha sonra ortaya çıkacak herhangi bir suç, park cezası, trafik cezaları, kaçak OGS ve KGS geçişlerinin sorumluluğu size aittir. Buna ek olarak, sizden talep edilmesi durumunda, şahsınızla ve yanınızda ek sürücü ile ilgili istenen tüm bilgileri vermekle yükümlüsünüz. Bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak vermemeniz durumunda tüm sorumluluk tarafınıza aittir. Bu paragrafta izah edilen zorunluluklardan dolayı, araç bize iade edilene kadar kiralama sözleşmesi yürürlükte kalacaktır.

d)Aracın köprü ve çukurlar gibi düşük seviyeli yerlere vurması,  arazide ve kumsalda kullanılması sonucu olacak tüm zararlar ile bu yerlerde kullanılması nedeniyle aracın motor veya diğer bölümlerine su girmesi sonucu oluşan hasarların sorumluluğu size aittir. Araçta hiçbir değişiklik yapmamanız gerekmektedir. Tavana port bagaj takılmasına ya da bisiklet taşıma askılarına müsaade edilmemektedir.

e) Aracı ve hiçbir parçasını satamaz, kiralayamaz ya da elden çıkartamazsınız. Herhangi bir kişiye araç üstünde yasal haklar tanıyamazsınız ve kendi haklarınızı devredemezsiniz.

Gösterge tablosunda herhangi bir uyarı ışığı yanması veya düşük yağ düzeyleri görülmesi halinde derhal bizimle temasa geçiniz.

f)
Herhangi bir yazılı izin olmaksızın herhangi bir kişinin araç üstünde çalışmasına izin vermemeniz gerekmektedir. Eğer size onay verirsek, yapılan işle ilgili harcamaları belgelemeniz durumunda tarafınıza ödeme yapılacaktır.

g) Araçla ilgili herhangi bir aksaklık tespit ettiğinizde hemen bizi uyarmanız gerekmektedir.

h) Aracı sizinle önceden anlaştığımız yere, normal çalışma saatlerimiz içinde getirmeniz gerekmektedir. Aracın durumu kontrol edilerek, bizim çalışanlarımız ya da yetkilendirdiğimiz kişiler tarafından görülerek teslim alınmalıdır. Eğer aracın durumunu siz kontrol edemeyecek durumdaysanız veya aracı çalışma saatleri dışında iade etme konusunda sizinle anlaştıysak, yetkilendirdiğimiz kişi ya da bizim çalışanımız tarafından durumu tespit edilinceye kadar geçen sürede ortaya çıkacak zararlardan siz sorumlu olursunuz.

i) Araçta onayımız dışında yapılan değişikliklerden dolayı, kiralama öncesi durumuna döndürmek için yapacağımız harcamalar (örneğin ekstra onarım zamanı ya da gereken malzeme ve aletler için ) veya aracın içinin zarar görmesi durumunda kabul edilebilir hasar bedellerini ödemek durumunda kalırsınız.

j) Aracı iade etmeden önce herhangi bir şahsi eşyanızın olup olmadığını kontrol ediniz.

k)
Araç içinde veya yol üzerinde belirtilen maksimum hız sınırlarına uymalısınız.

 

3.ÖZEL EŞYALAR


Kiralama bitiminde, araç içinde herhangi bir şahsi eşyanızın olup olmadığını kontrol ediniz. Araç içinde unutulan özel eşyalardan sorumluluk kabul etmeyiz.

 

4.ARACI KULLANMAK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR


Araç sadece sizin tarafınızdan, kontrat üzerinde belirtilen ilave şoför tarafından ya da bizim yazılı olarak izin verdiğimiz kişiler tarafından kullanılmalıdır. Aracı kullanan kişinin mutlaka geçerli bir ehliyeti olmalıdır.

Siz veya kontrat üzerinde belirtilen diğer sürücüler aşağıdaki konuları kesinlikle yapmamalısınız:

Aracı yasal olmayan işler için kullanmamalısınız.

Aracı yarışmak için, hız yapmak için, aracın dayanıklılığını ve hızını test etmek için ve başka birisine araç kullanmayı öğretmek için kullanmamalısınız.

Aracı, alkollü iken veya uyuşturucu etkisindeyken kullanmamalısınız.

Aracı size yazılı izin vermediğimiz müddetçe Türkiye sınırları dışında kullanmamalısınız.

Araçta belirtilen kişi kapasitesinin üzerinde yolcu taşımamalısınız.

Siz ve kontrat üzerinde belirtilen diğer sürücüler
yazılı onay vermediğimiz sürece başka bir aracı veya eşyayı çekmek için kullanmamalısınız.  

 

5.ÜCRETLER


Ücretlerimiz bilgisayar tarafından otomatik olarak belirlenir ve aracı kiraladığınız yerde duyurulan ve araç teslim fişi üzerinde belirtilen ücretlerdir. Aşağıda belirtilen ücretleri ödeyeceksiniz.

a) Bu araç teslim fişinde belirtilen kiralama ve diğer ücretleri.

b) 2. Maddede “Sizin Sorumluluklarınız” bölümünde belirtilen kurallara uymamaktan dolayı oluşan ücret, zarar, hasar, harcama, maliyet veya yükümlüklerin toplamı.

c) Benzin doldurma servis ücreti; Kiralama başında yakıtı bizim size verdiğimiz seviyede bize geri getirmemeniz durumunda. Ücret, Araç Teslim Fişi üzerinde belirtilen tutardan veya mevcut pompa satış fiyatlarına %25 servis ücreti ilave edilerek tahsil edilecektir.

d) Tüm geçiş ücretleri (köprü, otoyol, vapur, v.b.) , bekleme tazminatı, trafik cezaları ve park ya da diğer trafik suçlarından dolayı oluşan mahkeme masrafları (aracın bağlanmasından dolayı ortaya çıkabilecek masrafları da kapsar) ve aracın müsadere edilmesi durumunda doğacak zararlar.

(i) Bir kurum tarafından talep edilen herhangi bir ceza ya da ücret.

(ii) Hız limiti aşım cezaları. İstenmesi durumunda ilgili kuruma bilgilerinizi vereceğiz ve trafik ceza makbuzunun bir kopyasını size ileteceğiz.

(iii) Geçiş ücretleri, cezalar veya ortaya çıkan maliyetleri ödemek zorunda kaldığımızda, hem ödediğimiz bedeli hem de bu konularla ilgilenmekten dolayı sevk ve idare giderini de ek olarak tahsil ederiz.

e) Kiralama çıkışında Araç Durum Raporunda belirtilmeyen ve sizin suçlu olup olmamanıza bakmaksızın hasar onarım bedelleri, aracın çalınması durumunda aracı yenileme bedeli, kiralama başlangıcında belirtilen sigortalar doğrultusunda oluşacak ücretler.

f) Kullanıcı hatasından dolayı oluşacak hasarların tamir süresi veya aracın çalınması durumunda aracın bedelinin ödenmesi için beklediğimiz süreye ( 45 gün )  karşılık gelen kullanım kaybı ücreti. Sizden sadece sigortalar kapsamına girmeyen kayıplarımızın bedellerini, standart günlük fiyat üstünden ücretlendireceğiz. 

g) Aracın Emniyet güçleri tarafından herhangi bir sebep için alıkonulmasından dolayı ortaya çıkabilecek zararlar ve aracı kiraya veremediğimiz günlerin ücretleri.

h) Aracı teslim etmek ve teslim almak için ortaya çıkabilecek ücretler.

i) Borcunuzu zamanında ödememekten dolayı aylık % 4 oranında gecikme cezası uygulanır ve bu oran günün koşullarına göre Merkez Bankası aylık kredi faiz oranlarına göre düzeltilir.

j) Yukarıda belirtilen ücretlere uygulanan KDV ve diğer vergiler ( KDV oran değişikliği veya resmi olarak ilan edilen ek vergiler )

k)
Hız limitleri nedeniyle ya da dönüş tarihinde iade edilmemiş araçlar için ortaya çıkan ve Eska Rent a Car’a yansıtılan tüm ücretler bir başkasına sorumluluğu aktarmış olsanız dahi, tüm ücretlerden siz sorumlusunuzdur.

l) Günlük Km sınırı

0-6   350 km / Günlük

7-10    300km / Günlük

11-14  250km / Günlük

15-30  200km / Günlük

31-gun ve uzeri  150km / Günlük

Yukarıda yazılan km sınırlarının aşımı durumunda 0,30 krş km başına ücret uygulanır.

 

6. BİZİM SİGORTA VE HASAR KORUNMA PROGRAMIMIZ


Eska Rent
  a Car’dan kiralamış olduğunuz araçlar ful kaskoludur.

Eğer burada belirtilenlerden ayrı bir sigorta uygularsak, bu sigorta kapsamı ve gerekli şartlarıyla ilgili ayrıca bilgi aktaracağız. Aksi belirtilmedikçe, burada belirttiğimiz Sigorta ve Hasar Korunma Programımızın koşulları geçerli olacaktır. Araç Teslim Fişini imzalamakla bu maddeleri kabul etmiş sayılırsınız.

Herhangi bir kazada kiralamış olduğunuz aracın kasko değerinin %2 ‘si müşteri tarafından ödenecektir.

Üçüncü şahıslara karşı sigortalamayla ilgili olarak bizim yasal zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bir kaza sonucunda, bir kişiyi yaralamanız, öldürmeniz veya malına maddi zarar vermeniz durumunda, resmi olarak belirtilmiş olan sigorta limitleri kapsamında faydalanırsınız. (mülkiyete gelebilecek zararlarda Trafik sigortası kapsamındaki limitler geçerlidir.)

 

7. VERİ GÜVENLİĞİ


Bize bu kiralamanız için vermiş olduğunuz herhangi bir bilgiyi, rezervasyon almak, sizi müşteri listemize ekleyip eklemeyeceğimize karar vermek,  ödeme almak için ve kiralama sözleşmesinde belirtilen koşullara uygun olarak, araç sizin kullanımınızdayken ve döndükten sonra ortaya çıkabilecek takip gerektiren konuların araştırılması amacıyla kullanabileceğimizi kabul edersiniz.

Bize vermiş olduğunuz bilgileri pazar araştırma çalışmasında da kullanabiliriz. Eğer kiralama sözleşmesi koşullarına aykırı davranırsanız, gelecekte sizinle ilgili karar vermede kullanmak üzere bunu kayıtlarımıza alabiliriz. Bu bilgiyi, kredi değerlendirme kuruluşları, Emniyet ve Trafik polisi, borçlu olduğunuz kurumlar ve sizinle ilgili bilgiye göre onların müşterisi olup olamayacağınıza karar verecek diğer kuruluşlarla ve ( TOKKDER ) Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği ile paylaşabiliriz.

Size araç verip vermeme konusunda diğer kuruluşlardan sizin araç kiralama geçmişinizle ilgili bilgi toplayabileceğimizi kabul edersiniz. Bu kiralama sözleşmesinde adı geçen sizin ve ek sürücülerin bilgileri, kamu kuruluşları ve mahkemeler tarafından talep edildiğinde vereceğimizi kabul edersiniz.

 

8. SÖZLEŞMEYİ SONLANDIRMA


Aşağıda belirtilen ana koşullara uymamanız durumunda sözleşmeyi tek taraflı olarak feshederiz.

a) Bir nihai tüketici iseniz, kira bedellerinin zamanında ödenmemesi durumunda, sözleşme hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın fesih olur. Bu durumda kiracı otomobili derhal iade etmek durumundadır. Aracın iade edilmemesi halinde, kiracı güveni kötüye kullanma suçunu işlediğini resmen kabul ve taahhüt eder.

b) Bu sözleşmeyi tek taraflı olarak sonlandırmamız, bu sözleşmeden doğan borçlarınızı tahsil etmemizi etkilemeyecektir. Eğer bu sözleşmenin ana gereksinimlerini yerine getirmezseniz sizden ek ücretler talep etme hakkımızı saklı tutarız. Aracı sizden geri alır ve bu durumun oluşmasından dolayı sizden ek ücret talep edebiliriz.

c)
sözleşmenin sora ermesinden sonra, her ne kadar bitmiş de olsa, aracı güvenli bir şekilde korumak ve ofisimize teslim etmek zorunda olduğunuzu kabul edersiniz.

 

9. YETKİLİ MAHKEME


Bu sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre değerlendirilir. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda bu ülkenin kanunları ve ANTALYA İcra ve Hukuk mahkemeleri yetkili olduğunu kabul ve beyan ederim.

  • antalya oto kiralama
  • antalya araç kiralama
  • antalya havalimanı oto kiralama
  • Antalya Araba Kiralama
  • Antalya Araç Kiralama
  • antalya rent a car
  • Antalya Vip Transfer
  • Antalya Filo Kiralama
  • Transfer